تصویربرداری در تشخیص ملانوم

ملانوم جدیدترین فرم سرطان پوست است.بهر حال اگر سریع تشخیص داده شود و عمل شود میتواند ۱۰۰ درصد قابل درمان باشد.اما اگر تشخیص داده نشود ،سرطان میتواند به بخش های دیگر بدن پیشرفت کند و گسترش بیاید تا جائیکه در مان آن میتواند سخت و کشنده باشد.زمانیکه آن عادی ترین سرطان پوست بود علت مرگ های زیادی بود.انجمن سرطان آمریکا برآورد میکند که در سال ۲۰۰۷ ، ۸۱۱۰ مورد ملانوم وجود داشت که ۵۲۲۰نفر مرد و ۲۸۰۰نفر زن بودند.در ایالات متحده شماره موارد جدید ملانوم ۵۹۹۴۰ نفر بود که از اینها ۳۳۹۱۰ نفر مرد و ۲۶۰۳۰نفر زن بودند.
ملانوم یک تومور بدخیم است که در ملانوسیتها(سلول هایی که محصول ملانین رنگدانه آن رنگ چشمها،مو و پوستمان است)آغاز می گردد اکثر ملانوم ها قهوه ای یا سیاه است اما تعدادی از آنها دارای لکه های پوستی صورتی،قرمز،ارغوانی،آبی یا سفید هستند.

نتایج یک مطالعه بالینی نشان می دهد که درجه حرارت از ضایعات سرطانی در طول ۴۵-۶۰ ثانیه برای اولین بار از بهبود حرارتی از دمای ضایعات خوش خیم رنگدانه بالاتر است. این اختلاف دما کوچک را می توان با دوربین های مادون قرمز مدرن اندازه گیری و به عنوان یک شاخص برای ملانوم در آشکارسازهای مدرن ملانوم کمی به کار گرفت.

دانلود مقاله

مطالب مرتبط

پاسخ دهید